24.10 - PŁASZCZ OVERSIZE

Zimna co raz bliżej, dlatego głównym elementem tej stylizacji jest płaszcz. Często jadąc tramwajem do szkoły obserwuje, w co ubrani są ludzie na przystanku i na ulicy. Mało osób decyduje się na jasne i wyraziste kolory wybierając kurtki i płaszcze. Ulice są szare i smutne, tylko epizodycznie pojawia się odważna osoba w np żółtym płaszczu. Ja chociaż preferuję stonowane i ciemne odcienie w tym roku postanowiłam zmienić swoje upodobania i wybrałam płaszcz oversize w kolorze pudrowego różu.
Krój oversize mimo tego, że nie przylega do ciała okazał się ciężkim w dobraniu do sylwetki ubraniem. Takiego typu płaszcze moim zdaniem najlepiej wyglądają na dziewczynach wysokich i dość szczupłych.. stwarza cudowny jak dla mnie efekt :) ,ale co z resztą figur? Osoby niskie muszą zwracać uwagę na długość, nawet jeden centymetr może zmienić proporcje ciała i zniekształcić sylwetkę. Ja mam 163 cm wzrostu i dla mnie idealna długość jest do połowy uda, im jesteście wyższe tym dłuższy możecie mieć płaszcz i ta sama zależność działa w odwrotną stronę. Kolejnym ważnym elementem są rękawy, to w jaki sposób są wszyte i jaki mają kształt. Najlepszym rozwiązaniem są rękawy proste, proporcjonalne do reszty płaszcza. Rękawy poszerzane ku dołowi sprawiają wrażenie za dużych przez co górna część ciała staje się krótka i mała. Co do dekoltu i rodzaju zapięcia, jest to już dość indywidualna kwestia i zależy od tego jaki macie styl, jaki kształt twarzy oraz od rozmiaru biustu. Ostatnią rzeczą, jaką nauczyłam się przy wybieraniu odpowiedniego płaszcza oversize to cierpliwość :D Nie łatwo jest znaleźć wymarzony płaszcz i warta czasami poświęcić temu zakupowi więcej czasu niż kupować pierwszy lepszy.
Powracając do stylizacji, tłem tego zestawu jest biała bluzka z piankowego materiału oraz czarne spodnie i botki. Z dodatków wybrałam elegancką kolię, wzorzysty szal i czarną torebkę typu worek.
Outfit jest zarówno glamour jak i casual, mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu :)Popularne posty