JAK BYĆ DAMĄ WE WŁASNYM DOMU?

Cześć kochani, razem z Kingą, autorką bloga Closer To Somewhere zrobiłyśmy sesje zdjęciową, w której się uśmiechamy! W tym poście chcemy się z Wami podzielić naszymi sposobami, jak czuć się dobrze we własnym ciele i domu oraz jak być pozytywnie nastawionym do życia!


1. Słuchaj jazzu! Jak mówi Kinga, różnorodność jazzu pozwala, każdemu znaleźć coś dla siebie. Sam gatunek muzyczny sprawia, że musisz się w nim zatopić, odciąć od świata i skupić się na melodii. To nas relaksuje, uspokaja, a przy tym wypełnia energią do życia.

2.Spędzaj czas z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. To osoby, które akceptują Cię takiego jakim jesteś, przy nich nie musisz niczego udawać. 


3. Pij dużo wody, będziesz mieć więcej energii! Woda oczyszcza nasz organizm z toksyn, poprawia koncentrację i wspomaga metabolizm.


4. Twórz coś z niczego! Możesz robić zdjęcia swoich bliskich, rysować, pisać pamiętnik, albo odnawiać meble. Wszystko co przyjdzie Ci do głowy kreatywnego pozwoli się odciąć od świata, wyzwolić swoje emocje i się odstresować. 


5. Zawsze marzyłaś o żółtej komodzie w domu? Albo o starym gramofonie? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spełniła swoje marzenie. Otaczanie się przedmiotami, które "cieszą oko" wprawia nas w dobry nastrój. Pamiętaj, że kojąco dla naszego mózgu działają kolory. Biała barwa sprawia, że stajemy się bardziej rozkojarzeni. 


6. Zakupy! O tak! Co daje więcej przyjemności od nowych butów, sukienki czy kosmetyków? Nic! 


7. Nie zmuszaj się do robienia rzeczy, na które nie masz ochoty. Nie chce Ci się wychodzić w piątkowy wieczór na miasto i wolisz zostać w domu z dobrą książką i herbatą to to zrób. 

8. Staraj się wysypiać! Tego nie trzeba chyba tłumaczyć. Sen pozwala Ci się zregenerować i nabrać sił do działania, dlatego jeżeli nie możesz z jakiś powodów spać w nocy 8 godzin, zrób sobie półgodzinną drzemkę w środku dnia. 


9. Uprawiaj jogę! Jak każdy wie, joga pozwala nam się wyciszyć, zaakceptować siebie i znaleźć wewnętrzną równowagę. 

10. Uzupełnij swoje zapasy witaminy D3! Poprawia regenerację organizmu, kondycję skóry i polepsza nasze samopoczucie. 

Kochani, pamiętajcie, że uśmiech jest najważniejszy! Cieszcie się małymi rzeczami, osiągnięciami nie tylko swoimi, ale też innych. Czerpcie energię do życia, z każdej okazji jaka się Wam przytrafi.

Kinga i Weronika <3 

Popularne posty