JAK KUPOWAĆ Z GŁOWĄ ?

Zimowe wyprzedaże to istny szał, ceny spadają do -70%, wieszaki uginają się od ubrań, a do przymierzalni ciągną się kilometrowe kolejki. Dzięki tym przeżyciom, nauczyłam się kilku rzeczy i tak powstała lista "jak kupować z głową".

1. Przed wyjściem na zakupy zawsze zróbcie mini przegląd szafy. Warto zobaczyć jakich ubrań, bielizny i dodatków nam brakuje, a czego mamy za dużo. Skupcie się też na ubraniach, których nigdy nie nosicie, bo czegoś Wam do nich brakuje. Możliwe, że właśnie na wyprzedaży uda się dobrać coś do nich. 


2. Zawsze idąc na zakupy ubierajcie płaskie i wygodne buty! To jest podstawa. Następne dwie rzeczy, to woda i mała torebka. Pamiętajcie, że im więcej będziemy obładowane, tym gorzej będzie się nam robić zakupy. 

3. Czasami, szczególnie w okresie zimowym, kiedy mamy miliony warstw na sobie, warto oddać kurtkę do szatni.


A jak wybierać ubrania, z pośród tych wszystkich pięknych rzeczy? 

4. Wybierajcie ubrania z zimną krwią i bardzo krytycznie. Jeżeli znajdziecie piękną bluzkę, sprawdzajcie zawsze czy nie ma jakiś wad. Nie ma sensu, kupować czegoś co jest pozaciągane, z dziurami itp, tylko dlatego, że jest tanie.

5. Szukajcie perełek! Sprawdzajcie skład ubrań, bo jeżeli znajdziecie płaszcz z dość wysoką zawartością wełny, albo cały wełniany to będzie idealny zakup, na lata. Bluzki zrobione z bawełny to również strzał w 10, są ciepłe, a jednocześnie przewiewne. Im mniej poliestru w ubraniach, tym lepiej dla naszego ciała i skóry. 


6. Jeżeli szukacie spodni, musicie liczyć się z tym, że jeans w czystej postaci będzie się rozciągać. Dlatego wybierając jeansy z Levisa/BigStara szukajcie krojów mommy jeans oraz dzwonów. Jeżeli brakuje Wam rurek lepiej jednak sprawdzą się te z domieszką poliestru. Dzięki niemu są bardziej elastyczne i się nie rozciągają. 

7. Buty i torebki. Jakość galanterii idzie w prze z ceną. Wyprzedaże dają nam możliwość upolowania czegoś super, za niższą cenę. Ja osobiście polecam firmę Kazar, wszystkie buty jakie od nich mam, sprawdzają się idealnie. Nie niszczą się, służą mi wiele sezonów i są mega wygodne. Co tyczy się torebek, wystarczy, żeby były skórzane, szczególnie takie, których zamierzamy używać najczęściej. Decydując się, na zakup dodatków skórzanych pamiętajcie o odpowiedniej konserwacji. 

8. Wyprzedaże to idealny moment na inwestowanie w biżuterię i dodatki (apaszki, chusty). Duży wybór mamy w H&M i Parfoisie, a ceny zaczynają się od 5zł. 

9. Powracając do ubrań, jeżeli znajdziemy coś niesamowitego, ale jest na nas za duże, bądź źle dopasowane, sprawdzajmy czy nie można tego oddać do krawcowej.10. Cieszcie się z zakupów! Albo spędzając je z przyjaciółką/mamą, albo w samotności, zależy co wolicie. Kupowanie ubrań jest dla nas, dzięki nim pokazujemy siebie i sprawiamy sobie przyjemność.  Popularne posty