JAK DOBIERAĆ KOLORY X ARTYKUŁ DOMODI

Jak łączyć kolory, aby zawsze wyglądać świetnie?
Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, czas zadbać o kolorową garderobę.  Niebanalne połączenia barw to kwintesencja nadchodzącego sezonu. Pokażę Wam dzisiaj, jak dopasować kolory do swojego typu urody i jak je zestawiać w stylizacjach.

Dobierz kolory idealne do swojej urody!
Wybierając odpowiednie barwy, powinnyśmy kierować się swoim kolorem oczu i odcieniem cery. Nasza skóra może mieć dwa odcienie, złocisty, lekko żółtawy (ciepły), albo blady, lekko niebieski (chłodny).

1. Oczy niebieskie.
Jeżeli macie niebieskie oczy i cerę o ciepłym odcieniu wybierajcie kolory takie jak: granat, ciepłe tony żółtego, czerwień z nutą niebieskiego.
Cera o chłodnym odcieniu zdarza się częściej i więcej kolorów do niej pasuje.  Wszystkie odcienie niebieskiego, szmaragd, żółty, śliwkowy, beżowy oraz turkusowy.
2. Oczy zielone.
Cera ciepła współgra z bordowym, przygaszoną czerwienią, wszystkimi odcieniami zieleni, brązu, ciepłym żółtym i różowym.
Cera chłodna - turkus, oranż, fiolet, zieleń, granat oraz brąz.
3. Oczy brązowe.
Oczy i ciepłe tony Waszej cery najbardziej podkreślą wszystkie odcienie brązu, pudrowy róż, pomarańczowy, czerwony i żółty.
Odcień chłodnej cery idealnie będzie pasować do zgniłej zieleni, śliwki, szarości, brązów, czerwieni i bordo. 
Pamiętajcie, że te wskazówki dotyczą tylko górnej części garderoby. Kochacie róż, ale nie jest Wam w nim do twarzy? Nie ma problemu, wystarczy, że kupicie sobie ołówkową spódnice w kolorze fuksji!

Te połączenia kolorów Cię zaskoczą!
Najbardziej efektowne połączenia kolorów składają się z trzech lub więcej odcieni. Ważne jest aby wszystkie były w tym samym nasyceniu albo kolorze.
Myślałyście kiedyś o połączeniu czerwieni, niebieskiego i bieli? Nie? Błąd! Jest to połączenie nowoczesne, a zarazem klasyczne, piękny marynarski sweter w niebiesko - białe paski, czerwone spodnie i białe buty. Idealny zestaw na co dzień, albo na spotkania ze znajomymi.
Na spotkania biznesowe wybierajcie niebieskie koszule i zielone blezery w stonowanych odcieniach a do tego miedzianą spódnicę. Kolor niebieski i zielony świadczą o naszym profesjonaliźmie, odpowiedzialności i naszych kompetencjach. Natomiast kolor miedziany ożywi stylizację.

Kochani, resztę artykułu z podanymi przykładami kolorowych stylizacji znajdziecie na głównej stronie Domodi.pl

Popularne posty